پایگاه خبری بهگزین (ویژه لوازم خانگی و آشپزخانه)
دارای مجوز از هیات نظارت بر مطبوعات و خبرگزاری ها

       باسمه تعالی


1-‌ مقدمه :

با توجه به وجود ده ها خبرگزاری و سایت های خبری و... در  کشور چرا به وجود یک پایگاه خبری - تحلیلی  ویژه لوازم خانگی احساس نیاز می‌شود.

1-1-) اهمیت و نقش لوازم خانگی در زندگی امروز بشر :

امروزه زندگی بدون لوازم خانگی که در خلال سال‌های پیشرفت تمدن بشری به خانه‌ها راه پیدا کرده است؛ اگر نگوییم میسر نمی‌باشد لااقل می‌توان به سخت بودن آن اعتراف نمود.

تغییر و تحول در زندگی بشر و الزامات جدید این زندگی بشر را به سمت استفاده بیشتر از وسایل جدید برای زندگی راحت‌تر هدایت نمود. در این میان انجام امور روزانه بدون استفاده از انرژی بدنی و صرفه‌جویی در زمان از اهمیت بالایی برخوردار بود.

این عرصه مثل بقیه حوزه‌های زندگی بشری رو به پیشرفت است و همزمان با تحولات شگرف در عرصه‌های دیگر تأثیر پذیرفته و روندی رو به جلو دارد. لازم به ذکر است تولید و مصرف این لوازم مدرن ابتدا در کشورهای صنعتی آغاز و دامنه مصرف آن نه تولید آن به بقیه کشورهای جهان رسید و رو به گسترش گذاشت.

1-2) لزوم توجه به تولیدات داخلی لوازم خانگی :

کشور ایران با داشتن ذخایر غنی انرژی و وسعتی پهناور و جمعیتی قابل توجه از جمله بازارهای مصرف لوازم خانگی بوده و هست.

استقلال و عدم وابستگی به سایر کشورها از آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده و هست و این هدف میسر نمی‌شود مگر آنکه به تولید داخلی که حاصل زحمات هم‌وطن عزیز است توجه بیشتری شود.

تولیدات داخلی می‌توانند با فرهنگ و نیازهای بومی ما همسو باشد و به پیشرفت  همه‌جانبه و پایدار کشور کمک شایانی نماید.

تولید لوازم خانگی در کشورمان از سال‌های گذشته شروع شده است و با همت و تلاش در شاخه‌هایی از این صنعت به موفقیت‌های قابل توجهی دست یافته‌ایم. رسانه‌ای با رویکرد ویژه به این صنعت می‌تواند نقش مهم

 و مؤثری در آگاهی عمومی و ایجاد انگیزه و فرهنگ‌سازی برای استقبال مردم از تولیدات داخلی ایفا نماید و

با مطرح ساختن مشکلات تلاش‌گران این عرصه در رفع آنها و بالا بردن کیفیت تولیدات ایشان کمک نماید.

1-3) فراهم آوردن زمینه انتخاب بهتر لوازم خانگی موردنیاز مردم :

انتخاب لوازم خانگی صحیح و مناسب با توجه به بودجه درنظر گرفته شده و امکانات مورد نیاز همواره یکی از دغدغه‌های خانواده‌های ایرانی در خلال سالهای ورود فن‌آوری به خانه‌ها بوده است. تبلیغات همواره عامل کلیدی در انتخاب خانواده‌ها بوده است در حالیکه همواره این اعتقاد وجود دارد که بسیاری از سازندگان و واردکنندگان به درستی محصولات خود را معرفی نمی‌کنند و یا در نشان دادن قابلیت‌های محصولات غلو می‌کنند. نبود نهاد و سازمان کارآمدی که بتواند با ارائه اطلاعات درست و کامل به مشتریان و مصرف‌کنندگان راهنمایی لازم را بنماید نیز همواره مزید بر علت بوده و به همین دلیل بسیاری از مخاطبان و مشتریان تنها با اتکا به شنیده‌های خود یا اعتماد به فروشنده اقدام به انتخاب محصول موردنظر خود می‌کنند و در بسیاری از موارد بابت چیزی که مورد احتیاجشان نیست پول بیشتری پرداخت کرده و یا محصولی را می‌خرند که جوابگوی احتیاجشان نیست.

فرآیند اطلاع‌رسانی و بررسی محصولات به لحاظ توانمند‌ی‌ها، قابلیت‌ها و مشخصه‌های فنی و کاربری آن برای بسیاری از مشتریان محصولات مهم است وجود یک نشریه در این حوزه می‌تواند کمک شایانی به این رویکرد نماید.

1-4) ترویج آموزش و استفاده درست و بهینه از لوازم خانگی جهت زندگی بهتر :

با وجود گذشت چندین دهه از حضور لوازم خانگی در زندگی انسان‌ها و از جمله مردم ایران، آنچه مشاهده می‌شود آن است که غیر از یک‌سری کالاهای ضروری از قبیل یخچال و ... اغلب آنچه به‌عنوان لوازم خانگی خریداری می‌شود جنبه تشریفاتی دارد تا استفاده و بعضاً این وسایل با فرهنگ ایرانی تناسب ندارد یا افراد طرز استفاده صحیح و بهینه از آن را نمی‌دانند. لذا ایجاد فضایی برای اشاعه بهره‌برداری صحیح و مناسب از این وسایل از جمله نیازهای فعلی جامعه ما به‌شمار می‌آید.

1-5) اطلاع‌رسانی در زمینه نوآوری‌ها و محصولات جدید صنایع لوازم خانگی :

تمدن بشری با پیچیدگی خاص خود وارتباط و تأثیرگذاری حوزه‌های مختلف آن بر یکدیگر روندی روبه‌پیشرفت و تکامل دارد. نوآوری در یک عرصه بر حوزه دیگر تأثیر مستقیم یا غیرمستقیم خود را می‌گذارد. صنایع لوازم خانگی هم از این حرکت بی‌بهره نیست و ما شاهد تحول و نوآوری در این زمینه هستیم. رسانه‌ای که بتوانند آخرین اطلاعات این نوآوری‌ها را به اطلاع همگان برساند مورد توجه و نیاز است.

1-6) ) بهبود عملكرد سازمان های خدمات پس از فروش محصولات لوازم خانگی:

یكی از مباحث مهم در تولید محصولات بادوام ،ارائه خدمات پس از فروش به خریداران لوازم مذكور است. به نظر می رسد در این زمینه در كشور عزیزمان ،كار های زیادی می شود انجام داد و ایجاد فرهنگ تعهد تولید كنندگان در این خصوص، آموزش به دست اندر كاران و مجریان شاغل در شركت های خدمات پس از فروش ، ایجاد ارتباط مثبت بین مصرف كنندگان و تولید كنندگان در خصوص خدمات پس از فروش از جمله اموری است كه می توان در ایجاد و گسترش آن تلاش نمود.

2-1) چشم‌انداز مطبوعاتی :

خبرگزاری ها و پایگاه های خبری  در ایران فراز و نشیب‌های خاص خود را داشته‌اند ، این پایگاه در نظر دارد با عملكرد حرفه ای خود در این عرصه در آیندۀ نزدیک به عنوان مهم‌ترین پایگاه خبری-تحلیلی در حوزه لوازم خانگی مورد توجه قرار گیرد.

2-2) چشم‌انداز اقتصادی:

این پایگاه خبری در سال اول با اتکای کامل به منابع صاحب امتیاز منتشر می‌شود و از سال دوم سعی می‌شود استقلال مالی پیدا نماید و پیش‌بینی می‌شود در پایان سال چهارم همه هزینه‌ها از طریق آگهی تأمین شود.

3)مخاطبان پایگاه :

این پایگاه خبری دارای دو سطح مخاطب می باشد:

3-1)مخاطبان خاص: عبارت اند از تولید كنندگان ،وارد كنندگان و توزیع كنندگان لوازم خانگی در سطح كشور.كه در مرحله اول راه اندازی این پایگاه سعی می شود این اقشار جذب شوند.

3-2) مخاطبان عام:

 مخاطبان ما کلیه مردم ایران با هر سلیقه‌ای می‌باشد وسعی می‌شود با اطلاع‌رسانی صحیح و به موقع به تصمیم‌گیری مردم در زمینه خرید و استفاده از لوازم خانگی کمک و دین خود را ادا نماید.

 

                                           

                                 «و آخر دعوانا أن الحمد لله رب العالمین»


                                         www.behgozeen.ir

 آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic